• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023

اخبار ویژه

پاسخ به مطالبات شهروندان به صورت حضور در معابر و کوچه های خاکی شهر دیدار نوروزی شهردار به اتفاق رئیس شورای اسلامی و معاونت شهرداری قیر با امام جمعه معززشهرستان قیروکارزین کتاب *نماز مفتاح الجنه* به تیراژ۳۵۰جلد جهت تشویق جوانان و آشنایی با فرهنگ نماز از زیر چاپ بیرون آمد. تلاش پرسنل خدوم شهرداری قیر در سال ۱۴۰۲ جهت بهبود بیش از پیش محیط شهری بازدید شبانه رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرقیر از پایگاه نوروزی هلال احمر و اماکن تفریحی شهر# پارک آزادی # پارک حاشیه ای آدینه # تفرجگاه سرآسیاب #در راستای بررسی مسائل و مشکلات بازدید فرماندار شهرستان قیروکارزین به همراه شهردار قیر از پایگاه نوروزی هلال احمر مستقر در سه راهی قیر ، خنج ، جهرم مسابقه عکاسی نوروزی و🎥 فیلم کوتاه شهردار ،رئیس واعضای شورای اسلامی شهرقیر با صدور پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفتند تکمیل نصب پایه های روشنایی ضلع شمالی و جنوبی پیاده راه بلوار شهید سلیمانی # ورودی شهر# حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت الهی مبارک فعالیتهای بنیانی و کمک‌های مردمی باید متوجه رفع مشکلات اقتصادی باشد به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قیر؛ شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قیر با صدور پيامی مشترک فرارسیدن عید نوروز و آغاز سال ۱۴۰۲ را تبريک گفتند پیشاپیش فرا رسیدن سال ۱۴۰۲ و همچنین ماه مبارک رمضان گرامی باد دیدار نوروزی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرقیر با مجموعه كاركنان و کارگران خدوم شهرداری # کارگران تلاشگر فضای سبز و خدمات شهری# بازدید فرماندار شهرستان قیروکارزین با همراهی شهردار و رئیس شورای اسلامی شهرقیر از تعدادی مدارس اسکان نوروزی در شهر قیر

1
خانه دسته‌بندی نشده
بخش دوم نشست خبری شهردار و شورای اسلامی شهر لار با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت؛

علیرغم وضعیت اقلیمی شهر لار، فضای سبز موجود شهری ۱۴۸ هکتار بوده که این آمار در واقع آمار قابل قبولی است / سند چشم انداز و برنامه ۵ ساله شهرداری لار در حال تهیه و تدوین است

  • کد خبر : 8334
  • 01 شهریور 1401 - 20:07
علیرغم وضعیت اقلیمی شهر لار، فضای سبز موجود شهری ۱۴۸ هکتار بوده که این آمار در واقع آمار قابل قبولی است / سند چشم انداز و برنامه ۵ ساله شهرداری لار در حال تهیه و تدوین است
نواز شریفی لاری شهردار لار گفت: خدا را شاکرم توفیقی حاصل شد که در استمرار خدمات رسانی به مردم فهیم و قانون مدار شهر لار با نام جدیدی به نام شهردار حضور داشته باشم. اگر چه قبل از این هم برای خدمت به همشهریان عزیزم در حد توان قدم هایی برداشته ام.

نواز شریفی لاری شهردار لار گفت: خدا را شاکرم توفیقی حاصل شد که در استمرار خدمات رسانی به مردم فهیم و قانون مدار شهر لار با نام جدیدی به نام شهردار حضور داشته باشم. اگر چه قبل از این هم برای خدمت به همشهریان عزیزم در حد توان قدم هایی برداشته ام.

 

شریفی لاری با اشاره به ویژگی های شهری لار، گفت: شهر لار با فاصله ۳۵۰ کیلومتری در جنوب استان فارس، با آب و هوای گرم و خشک، با وسعت شهری ۲ هزار و ۱۲۰ هکتار مساحت و با دو بافت کاملا متمایز شهر قدیم با بافت تاریخی و شهرجدید با بافتی مدرن، وسیع ترین شهرستان استان فارس می باشد.

 

نواز شریفی لاری افزود: در بافت قدیمی شهر لار حدود ۱۲۹ هکتار بافت فرسوده وجود داشته که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد این رقم به بافت تاریخی و فرهنگی شهر اختصاص دارد که این ویژگی در نوع خود منحصر به فرد است.

 

شهردار لار ادامه داد: شهر جدید که با بافت شطرنجی بعد از زلزله سال ۱۳۳۹ شکل گرفته، کارکرد آن معمولا سکونت گاهی بوده و تقریبا طی یک دهه اخیر این کارکرد تغییر کرده و شکل تجاری، خدماتی، اداری و درمانی به خود گرفته است.

 

وی با بیان اینکه شهرداری لار یکی از با سابقه ترین شهرداری ها در سطح کشور و استان محسوب می شود که به صورت رسمی در سال ۱۳۱۹ تأسیس شده، گفت: حتی قبل از آن در سال ۱۳۰۸ هم شهرداری لار وجود داشته، اما تأسیس رسمی آن در سال ۱۳۱۹ بوده و در حال حاضر درجه شهرداری شهر لار درجه ۸ است.

 

شهردار لار با اشاره به اینکه در واقع  نقشه راه در حوزه شهرسازی هر شهری؛ طرح جامع و تفصیلی آن شهر است، گفت: اولین طرح تفصیلی شهر لار در سال ۱۳۴۹ بوده و طرح جامع مصوب فعلی مربوط به سال ۱۳۹۴ و طرح تفصیلی مربوط به سال ۱۴۰۰ است.

 

نواز شریفی لاری، میزان بودجه شهرداری لار در سال ۱۴۰۱ را رقمی افزون بر ۱۲۱ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: حدود ۵۲ میلیارد تومان آن برای حوزه عمرانی پیش بینی شده و در صورت تحقق بودجه، این امر عملیاتی خواهد شد.

 

وی در بخش دیگری از سخان خود به موضوع نیروی انسانی اشاره کرد و افزود: در حوزه نیروی انسانی، شهرداری لار در حال حاضر ۳۲۶ پرسنل دارد که شامل نیروهای رسمی، قراردادی، پیمانی و شرکتی است که این تعداد نیرو، مسئولیت مدیریت شهری شهر لار را در حوزه ستادی و اجرایی بر عهده دارند.

 

شهردار لار ادامه داد: از مهر ماه سال گذشته تا کنون، شانزده نفر از نیروهای شهرداری تبدیل وضعیت شده اند و تعداد ۱۸ نفر دیگر نیز در حال پیگیری تبدیل وضعیتشان هستیم که از این میان شانزده نفرشان از جامعه ایثارگران و دو نفر هم افراد عادی هستند و سه نفر هم به صورت قطعی رسمی شده اند.

 

این مدیرشهری، تصویب طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی لار در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ با حضور وزیر راه و شهرسازی را از مهم ترین مصوبات و پیگیری های ویژه شهرداری اعلام کرد و افزود: این مصوبه که برای مردم شهر لار نوید بخش بوده در تاریخ  ۱۸ مردادماه ۱۴۰۱ از طریق معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی به استانداری فارس ابلاغ شده است که منتظریم به شهرداری هم ابلاغ شود.

 

شهردار لار به موضوع ساماندهی پارک جنگلی اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از وعده هایی است که از روز نخست به اعضای شورا و مردم داده ایم. از این رو جلسات مستمر شهرستانی و استانی برگزار شده و پس از اینکه طرح توسط شهرداری تدوین و در کمیته های مربوطه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس تصویب شد به مرحله تنظیم پیش نویس قرارداد رسیده ایم و آن هم برای تصویب به شورای شهر ارسال شده که تصویب این طرح هدیه ای به مردم فهیم شهر لار می باشد.

نواز شریفی لاری وضعیت اقلیمی شهر لار را گرم و خشک اعلام کرد و افزود: علیرغم این موضوع و با توجه به وسعت شهر لار و سرانه فضای سبز شهری برای هر نفر ۹ متر و نیم، فضای سبز موجود شهر لار ۱۴۸ هکتار بوده که این آمار در واقع آمار قابل قبولی است.

 

شهردار لار ادامه داد: این آمار بدون احتساب پارک جنگلی بوده و در صورت احتساب ۶۰ هکتار  پارک جنگلی، به رقمی حدود ۲۰۸ هکتار فضای سبز خواهیم رسید.

 

این مدیر شهری از تهیه و تدوین سند چشم انداز و برنامه ۵ ساله شهرداری لار خبر داد و افزود: یکی از کارکنان مجرب شهرداری، این مهم را به طور خاص پیگیری می کند.

به این خبر چه امتیازی می دهید؟

امتیاز خود را با کلیک بر روی ستاره ها ثبت نمایید.

میانگین امتیازات ۴٫۳ / ۵٫ تعداد امتیازات ۶

اولین نفری باشید که به این خبر امتیاز می دهید!

لینک کوتاه : https://fars-shahrdari.ir/?p=8334

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.